SAMSUN TEKKEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKKEKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN YÜRÜTÜCÜSÜ OLDUĞU "EDUHACK: HACKİNG EDUCATİON PROJESİ" 2. HUB (MERKEZ) TOPLANTISI SAMSUN'DA YAPILDI

TEKKEKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN YÜRÜTÜCÜSÜ OLDUĞU

Türkiye, Estonya, Letonya, İtalya ve İspanya ortaklığıyla yürütülen 'EduHack: Hacking Education Projesi' toplantısı, kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Hub toplantıları ortak tüm ülkelerde her bir ülkenin yerel eğitim birimlerinin, yenilik merkezlerinin, üniversitelerin, endüstrinin, yerel yönetimin, BT'nin (Bilişim ve Teknoloji), bireylerin ve şirketlerin uzmanlığını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Merkezi Proje Toplantısı (HUB) toplantıları ortak tüm ülkelerde her bir ülkenin yerel eğitim birimlerinin, yenilik merkezlerinin, üniversitelerin, endüstrinin, yerel yönetimin, BT'nin (Bilişim ve Teknoloji), bireylerin ve şirketlerin uzmanlığını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye'de geçekleştirilen Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamındaki toplantı Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı binasında yapıldı. 29.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, kamu kurumları ve özel sektörden 12 kişi katıldı: Hasan BALCI (Samsun Valiliği, Vali Yardımcısı), Zafer ÇOLAK (İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Müdürü), Altan KALKIN (Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü), Öğr. Üyesi Osman ÖZKOÇ (Samsun TEKNOPARK, Genel Müdür Yardımcısı), Alper YILDIZ (Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şube Müdürü), Dr. Öğretim Üyesi Murat VURAL (Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi / Özel Eğitim BölümüÖğretim Üyesi), Celalettin KAPÇAK (Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Uzman), Meltem YILAR (Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İş ve Meslek Danışmanı), Erdem ŞAHİNKAYA (SAMPA A.Ş. Fikri Haklar Şefi/ Proje Yürütme), Müge PINAR (TED Samsun Koleji, Öğretmen), Meltem TUNÇ (Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Proje Koordinatörü / Fen ve Teknoloji Öğretmeni), Ayla KELEŞ (Tekkeköy Belediyesi, Elektronik Mühendisi).

COVID-19 Pandemisinin, eğitim sürecini nasıl etkilediği tartışıldı. Eğitimdeki eksikliklerin ve sorunların tüm paydaşlar açısından tespit edilmesinin amaçlandığı toplantıda katılımcılar, pandemi sürecinin eğitimi nasıl etkilediğini ve şekillendirdiğini de tartıştı. Projenin sonraki aşamasında bu toplantıdan elde edilen veriler kullanılarak bir eğitim hackathonu düzenlenecektir.

 

01-07-202101-07-202101-07-2021

Hükümet Konağı Kat 4 Tekkeköy/SAMSUN - 0362 256 01 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.