SAMSUN TEKKEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET YALÇINKAYA´NIN 2021 - 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET YALÇINKAYA´NIN 2021 - 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

 

Geleceğimizin Mimarları Değerli Yönetici ve Öğretmenlerimiz;

 

Gelecek nesillerimizi inşa etmek üzere çıktığımız bu yolda bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, sorumluluk bilinciyle görevinizi en iyi şekilde yapmanın gururunu yaşıyoruz. Yarınlarımızın güvencesi olan öğrencilerimiz, güç ve enerjisini siz fedakâr öğretmenlerimizden almıştır ve almaya devam edecektir. Bu emeğinizin karşılığı hiçbir maddi değerle ölçülemez. Unutmayınız ki, verdiğiniz kutlu emeğin ve göz nurunun bedeli, ülkemizin ve insanlığın geleceğidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen yerleştirilen değerleri yaşayan, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler;

 

Sizi bu geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Çok çalışınız. Okulunuzu, öğretmenlerinizi çok seviniz. Okul eşyalarına zarar vermeyiniz. Öğretmenler, tüm yaşamınıza yön verip, etkileyen geleceğinizin mimarlarıdır. Okulun amacı size sadece bilgileri vermek değil; Aynı zamanda sizi eğitmektir. Yurdumuzu, ulusumuzu seven, yaşadığı topluma yabancılaşmamış, insanlık sevgisi ve çağdaş uygarlık düzeyine yetişme isteğiyle dolu, sevecen, duyarlı, duyguları eğitilmiş insanlar yetiştirmek, eğitimin ana amacıdır.

 

Saygıdeğer Veliler;

 

"İlk ilham, ana baba kucağından sonra okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alır" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği ilk ve temel öğretmenler sizlersiniz.

 

Eğitim Öğretim koşulsuz iş birliği ile meyvelerini veren uzun bir süreçtir. Bu süreçteki belki de en büyük payı olan sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca "ÖĞRETİM" yönünden değil, "EĞİTİM" yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. 

 

Pandeminin gölgesinde girdiğimiz 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı öğretmenlerimizin ışığı, velilerimizin sağduyusu ve öğrencilerimizin kurallara gösterdikleri dikkat sayesinde sorunsuz geçmesi öncelikli hedefimizdir.

  

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ederken, yeni dönemimizin tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diliyorum

 

Hükümet Konağı Kat 4 Tekkeköy/SAMSUN - 0362 256 01 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.